Srpen 2016

Chorvatsko 2.část

21. srpna 2016 v 12:27 | Kyky |  Ze života
Znovu se vám hlásím s článkem, tentokrát již z mé vlastní postele v Čechách. Včera jsem se vrátila z Chorvatska a řeknu vám, byl to krutý návrat. A vlastně ještě stále je. Z krásné slunné pohádky jsem se vrátila do šedé a upršené reality.

Pojďte si se mnou udělat hrníček dobrého, černého, čaje a připomenout si, alespoň na chvilku, tu krásu Igrane.

V 1.části jsem vám ukázala fotku s výhledem z našeho balkonu, na které jsem si četla. Také jsem slíbila, že zde zveřejním, jak vlastně tahle fotka vznikala. Abych tuhle "dokonalou" fotku měla, museli jsme přestěhovat celý balkón. Křeslo, na kterém jsem jinak seděla, bylo nízké a fotce tak dominovalo zábradlí. A řešení? Vystěhovat kuchyň, vynést jídelní stůl na balkón, sednou si na něj a fotit. Fotka na instagram (mimochodem odkaz na můj instagram máte zde) přece musí být dokonalá.

A zde slíbená fotka

Většinu dovolené jsem se snažila jíst zdravě. Mám na mysli saláty, ryby a různé mořské potvory, které já osobně zbožňuji. Mým snem je dát si ústřice, jen musím sehnat dobrovolníka, který by šel na ně se mnou. Většina přátel mě s tím zatím poslala dopryč.

Upřímně, ne vždy mi můj plán, jíst zdravě, vyšel. (Po tom burgeru jsem asi následující 4 hodiny prospala na pláži)


Je na čase se rozloučit nejenom s dovolenou, ale asi i s létem. Doufám, že dnešní deštivé počasí nebude pravidlem a my se ještě dočkáme tepla a slunného dne. Posílám vám západ sluníčka, který vám snad aspoň malinko rozjasní dnešní den.


Kyky


Chorvatsko 1.část

15. srpna 2016 v 8:30 | Kyky |  Ze života
Dobré ráno mládeži,

hlásím se vám z Chorvatska, s první várkou fotek a informací. Přijeli jsme v pátek a ani se mi nechce pomyslet na to, že se v sobotu vracíme do Česka. Do toho uspěchaného, ušmudlaného a nepříjemného Česka.

Vždycky jsem si myslela, že jsem spáč. Vstávat nejdřív v 10, pak se do dvanácti povalovat a teprve odpoledne něco dělat, ale tady jsem zjistila, že tomu tak není. Vstávám v šest, chodím každí ráno běhat (opravdu každé, čemuž všichni, co mě znají, nechtějí věřit) a pak na pláž.

Ono, když máte takovýto výhled, tak není divu, že se vám nechce promarnit den v posteli.

Každý rok jsem na dovolené přečetla alespoň dvě knížky, letos pořád někde lítám a knihu jsem měla v ruce jen jednou. A to tehdy, když vznikala tato fotka na instagram :D (Příště vám sem přidám i dokumentaci, jak tohle focení probíhalo)Včera jsme se byli podívat i na Makarské, kde jsme tak před deseti lety trávili i dovolenou. Řeknu vám, že to bylo velké zklamání. Tak moc se to tam změnilo. Všude hrozně moc lidí, žádné soukromí, děti se koupaly mezi loděmi. Makarská má určitě něco do sebe - noční život, tržiště a hodně restaurací a barů, na jednodenní válet fajn, ale v rámci dovolené zůstanu věrná Igrane.

Užívejte léta, dovolené, zbytku prázdnin a zase někdy naviděnou.

Kyky