Červenec 2015

4. Top 5 places I'd like to visit

25. července 2015 v 21:14 | Kyky |  Challenge
Ahoj, ahoj opět se vám po dlouhé době hlásím. :) Omlouvám se za větší časovou prodlevu, ale dala jsem se na stavění puzzlí (3000 dílků) a nějak to zabírá většinu mého času. Za pár let vám sem dám fotku hotového díla :D

Ale vraťme se k mému dnešnímu článku. 5 míst, které bych chtěla navštívit. Je stovky míst, které bych chtěla jednou vidět a tak bylo celkem těžké vytvořit tento seznam.

1) Anglie
Už jednou jsem zde byla a rozhodně se tam chci vrátím. Londýn je překrásný. Bílé útesy Doverské ve vás probudím romantickou duši a Shakespearovo divadlo Globe je srdcovka sama o sobě.

Zdroj: www.kidsandheroes.com

2) Brno
Brno není ani tak město, které bych chtěla navštívit, ale město kde jednou budu žít. A třeba se už příští rok, touhle dobou, budu chystat na odjezd do Brna. S tím samozřejmě souvisí i sen, studovat práva na Masarykově univerzitě.

3) Madagaskar
Nevím, zda se mi podaří podívat se na toto úchvatné místo, ale jednou bych chtěla mít fotku na pláži právě z ostrovu ležící v Indickém oceánu.

Zdroj: www.celysvet.cz

4) Washingtin, D.C.
Ani nevím proč zrovna Washington, D.C.
Možná proto, že je sídlem Nejvyššího soudu, Kongresu a prezidenta.

Zdroj: www.marijuana.com

5) Jedna rodinná záležitost
Kamarádka neustále mluví o tom, že by se ráda podívala do země, kde se narodil její otec a kde má babičku. Do Beninu si člověk zrovna autem nezajede a proto mám v plánu jednou koupit letenku, vzít Van a jejího bráchu na letiště a udělat si jeden malinkej výlet do Afriky.

Užívejte si všichni léta a zase na viděnou u dalšího článku.
Kyky

Do Německa za delfínama

12. července 2015 v 14:27 | Kyky |  Ze života
Jako milovnice léta, moře a rovníkové oblasti mě velmi nadchl odkaz na jednu zoo v Německu. Jedná se o zoologickou zahradu v Norimberku. Jsou jedni z mála, kteří mají velké a nádherné delfinárium v Evropě. (Krom zoo stojí za navštívení i samotná část starého Norimberku. Takže to rozhodě není výlet na jeden den.)

3. Meet my family

6. července 2015 v 19:54 | Kyky |  Challenge
Za menší neaktivitu se hluboce omlouvám, ale jak jistě víte, jsou prázdniny a já se ještě nezastavila. Samý výlet, neplánované mejdany, autoškola, brigáda a příprava na středeční odjezd na dovču tomu nasazuje korunku. Ale na můj challenge jsem nezapomněla a tentokrát to bude o mé rodince.

Vždy se nervující, ale milující tatík. Nejlepší mamka, jež vše řeší s klidnou hlavou. A babča, která ze všeho nejraději rozmazluje a vykrmuje svou vnučku. Tyto věty asi nejvíce vystihují mou rodinu. Jsem jedináček, ale má milovaná sestřenka s bratránkem mi jednou za čas připomenou, jaké to je mít mladší sourozence a mě zas na pár měsíců touha po tom bráchovi či ségře přejde. :D

Jako každá mamka i ta naše si domů přivádí tzv. nemoc z povolání. Pracuje jako zdravotní sestřička na ortodoncii (rovnátka) a pravidelně dostáváme všichni přednášku o čištění zubů. Většinou vždy, když přijde naštvaná z práce, že si ti malí parchanti nečistí zuby, tak jak mají.

Muj taťka nyní nemyslí na nic jiného, než na mou autoškolu a řekla bych, že ji prožívá i za mě. Takhle vynervovaného člověka, jsem ještě neviděla, ale jsem ráda, že se mi prý nebude bát půjčit auto a budeme spolu jezdit na výlety. Docela se mu divím, když oba víme, jak mi ta autoškola nejde.

A samozřejmě nesmím zapomenout na našeho nejmenšího člena rodiny. Vždy velmi nahlas chrápající, chrochtající a žárlivý mopsík. Už je to nějaký ten pátek, co podstoupil operaci kolene a pořád nemůže moc chodit. Je to prostě náš hrdina.A co vaše plány na prázdniny? :)

Užívejte si sluníčka, neumřete z vedra a příští týden naviděnou.
Kyky :*